عضویت / ورود اعضاء
کد خبر : 139211225

هنگامی که پزشکان در حال بررسی عکس‌های رادیوگرافی از زانوی یک زن ۶۵ ساله کره‌ای بودند به تصویر عجیب یک معدن طلا در زانوهای این زن برخوردند.

هنگامی که پزشکان در حال بررسی عکس‌های رادیوگرافی از زانوی یک زن ۶۵ ساله کره‌ای بودند به تصویر عجیب یک معدن طلا در زانوهای این زن برخوردند.
این زن ۶۵ ساله اهل کره جنوبی که از درد شدید مفاصل زانو رنج می‌برد، تحت رادیوگرافی قرار گرفت که پزشکان با مشاهده تصاویر رادیوگرافی وی به صدها سوزن طلایی که برای طب سوزنی مورد استفاده قرار می‌گیرند در اطراف مفصل زانوهای این زن برخوردند.

 

پیش از این نیز پزشکان علت درد زانوهای این زن را روماتیسم تشخیص داده بودند که مصرف داروهای مسکن و ضدالتهاب نه تنها درد زانوهای این زن را التیام نداد بلکه سبب ناراحتی معده او شد.

 

به گزارش طلا نیوز به نقل از ماين نيوز، در نتیجه این زن به طب سوزنی روی آورد تا با کمک این طب جایگزین، بتواند رماتیسم خود را درمان کند. در درمان این زن به شیوه طب سوزنی، سوزن‌های مورد استفاده که از جنس طلا استفاده شده بودند و برای ادامه تحریک‌ها در زانوی این زن باقی گذاشته شدند.

 

دکتر «علی گرمازی»، استاد رادیولوژی دانشگاه بوستون می‌گوید: باقی گذاشتن سوزن یا هر شیئی دیگری در بدن انسان نمی‌تواند ایده جالبی باشد. چرا که اشیاء خارجی در داخل بدن سبب بروز التهاب، عفونت و تورم چرکی می‌شود. ضمن اینکه وجود این اشیاء خارجی تفسیر و مطالعه تصاویر رادیوگرافی را برای پزشکان دشوار کرده و برخی قسمت‌های آناتومی بدن انسان را از نظر می‌پوشاند.

 

گرمازی افزود: هرگونه شیء خارجی باید از بدن انسان خارج شود چرا که وجود این اشیاء در داخل بدن انسان سبب بروز واکنش‌های دفاعی می‌شود. به عنوان مثال در اطراف این اجسام خارجی التهاب بافتی بوجود می‌آید. باقی گذاشتن سوزن در بدن انسان همچنین مشکلات دیگری نیز ایجاد می‌کند. به علاوه انجام آزمایش ام‌آرآی روی این بیماران خطرناک است زیرا ممکن است سبب حرکت و جابه‌جایی سوزن‌های باقی‌مانده در بدن آنها و آسیب جدی رگ‌ها شود.

 

اگرچه در حال حاضر شواهد اندکی مبنی بر اثربخشی طب سوزنی در درمان موثر بیماری‌ها وجود دارد اما از این شیوه برای درمان درد مفاصل استفاده می‌شود. بدین ترتیب که فرو کردن و باقی گذاشتن سوزن‌های بسیار باریک طلایی استریل شده در اطراف مفاصل در کشورهای آسیایی یک شیوه درمان متداول محسوب می‌شود.


نظر شما
CAPTCHA

نویسنده : مدیر سایت | بازدید : 3004 |
تاریخ انتشار : 22 / 11 / 1392
لینک مستقیم:
http://www.jewelryonline.ir/news/id,5/news.html